poczekalnia

O nas

Centrum Kardiologiczne KAMED jest kontynuacją założonego w 1994 r. Gabinetu Chorób Wewnętrznych. Jego budowę rozpoczęliśmy w 2011 r., a uroczyste otwarcie miało miejsce w dniu 17.06.2016 r.
Jest to obecnie nowoczesna placówka zajmująca się kompleksową opieką kardiologiczną chorych. Znajdują się w niej 4 gabinety lekarskie, pracowania testów wysiłkowych, pracowania badań holterowskich, pracowania całodobowej rejestracji ciśnienia.

Wyposażenie Centrum stanowią:

  • dwa wysokiej klasy echokardiografy amerykańskiej firmy GE (Vivid 3 i Vivid S5)
  • bieżnia do testów wysiłkowych brytyjsko-amerykańskiej firmy BTL
  • 4 nowoczesne aparaty EKG również firmy BTL, system do badań EKG metodą Holtera amerykańskiej firmy Margot-Medical (posiadamy 10 rejestratorów)
  • 5 systemów do 24-godzinnej rejestracji ciśnienia

Wszystkie dane pacjentów Centrum Kardiologiczne KAMED archiwizujemy elektronicznie, w tym badania elektrokardiograficzne i testy wysiłkowe w odrębnym systemie CardioPoint.

Nowym wyzwaniem jest dla nas Cardio-Lead: centrum monitoringu badań EKG i badań holterowskich przysyłanych nam w ramach stałego nadzoru kardiologicznych przez pacjentów przy pomocy własnych telefonów komórkowych (smartfonów).

W trakcie uruchomienia jest gabinet USG wyposażony w wysokiej klasy ultrasonograf japońskiej firmy Aloka. Działalność naukową prowadzoną w ramach Centrum prezentujemy we własnej sali konferencyjnej.

Myślą przewodnią naszych działań jest sentencja zamieszczona w holu przychodni:
„...by z Sercem leczyć Wasze Serca...”